ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΣ

Εγγραφές & Πρόγραμμα
Εγγραφές

Τι απαιτείται για την εγγραφή;

Μάθετε για τις ενέργειες που πρέπει να κάνετε καθώς και τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή του παιδιού σας στο σχολείο μας.Διαβάστε την εγκύκλιο του 2022 εδώ.
Ειδικά για τις εγγραφές προσφύγων από την Ουκρανία μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

Καλέστε μας

+30-2351042437

Email επικοινωνίας

mail@dim-korin.pie.sch.gr

01.

Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. Δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘ.

02.

Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

03.

Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή/μαθήτριας από ιατρό.

04.

Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή ή της μαθήτριας.

05.

Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Το πρόγραμμα μας

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα των τάξεων του σχολείου μας μέχρι τις 13:15. καθώς και τα ονόματα των υπευθύνων των τάξεων.

Σημαντικές πληροφορίες

Παρακάτω θα βρείτε σημαντικές πληροφορίες για την λειτουργία του σχολείου μας.

Κανονισμός Λειτουργίας

Ο κανονισμός λειτουργίας του σχολείου μας για θέματα όπως η προσέλευση και η συμπεριφορά των παιδιών,

Ιστορία του σχολείου

Διαβάστε πληροφορίες για την ιστορία του οικισμού και της εκπαίδευσης στον Κορινό

Διαχείριση Σεισμού

Μνημόνιο Ενεργειών για τη Διαχείριση του Σεισμικού Κινδύνου στο Δημοτικό σχολείο Κορινού.

Σχέδιο Εκκένωσης

Σχέδιο δράσης σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης (σεισμός – πυρκαγιά – βόμβα κ.λ.π) .

Έκθεση Εξωτερικής Αξιολόγησης

Η Έκθεση Εξωτερικής Αξιολόγησης του Έργου της Σχολικής Μονάδας 2021-2022

Ώρες συνεργασίας

Οι ώρες που μπορείτε να επικοινωνήσετε με τις/τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

Πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης

Το πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης του σχολείου μας. 2022-2023

Σύνδεσμοι webex εκπαιδευτικών

Οι σύνδεσμοι webex των εκπαιδευτικών του σχολείου μας.

ΠΑΙΔΙΑ

ΑΙΘΟΥΣΕΣ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

ΕΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

Επικοινωνήστε μαζί μας

Τοποθεσία: Ιωάννη Μεταξά 16, Κορινός 60062

Τηλέφωνο: (23510) 42437

Email: mail@dim-korin.pie.sch.gr

Ώρες λειτουργίας: Δ-Π: 8πμ - 4μμ

Όροι χρήσης – Πολιτική Απορρήτου

Ο Ιστότοπός μας φιλοξενείται από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και είναι απόλυτα εναρμονισμένος με τους όρους χρήσης του. Στον Ιστότοπό μας τηρούμε τις βασικές αρχές προστασίας προσωπικών δεδομένων. Μπορείτε να ενημερωθείτε για τους όρους χρήσης και την πολιτική απορρήτου σε αυτήν τη σελίδα.